Thursday, December 9, 2021
Home Lajme 30.000 arsye për dorëheqje të Selës dhe Taravarit

30.000 arsye për dorëheqje të Selës dhe Taravarit

30.000 vota humbje nga këto Zgjedhje lokale edhe pse në koalicion me Alternativën dhe VMRO-DPMNE të Hristijan Mickoskit duket se janë 30 mijë arsye të forta që kryetari i Aleancës për shqiptarët Ziadin Sela dhe sekretari gjeneral Arben Taravari të dorëhiqen.

Të paktën kështu e dëshirojnë sipatizantët e partisë së tyre sepse gjatë këtyre ditëve me të madhe bëjnë thirrje që këto dy figura të largohen nga postet që kanë në parti dhe të lëshojnë vendin njerëzve të ri të cilët do të krijojnë politika të cilat do të afrojnë më shumë njerëzit dhe do të korin fitore.

Kjo për faktin se nga themelimi i këtij subjekti politik e deri më sot në të gjitha ciklet zgjedhore Aleanca për shqiptarët në krye me Ziadin Selën dhe Arben Taravarin kanë humbur.

Megjithatë që të dy tentojnë të krijojnë alibi që mos të pranojnë këto 30 mijë arsye të fuqishme të cilat çojnë ata në dorëheqje dhe çlirim të partisë.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...