Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Zaev në TV21: Do të luftoj gjithmonë kundër regjimit, por nuk do...

Zaev në TV21: Do të luftoj gjithmonë kundër regjimit, por nuk do ketë një shoqëri nëse Shkupi udhëhiqet nga nacionalistët

Qytetarët besojnë në projektet që po punojmë, besojnë në filozofinë, besojnë në proceset integruese, besojnë në një shoqëri për të gjithë, tha kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në një intervistë për TV21. Ai përsëriti se nuk nevojiten zgjedhje të reja të parakohshme parlamentare, pasi më shumë se dy vitet e ardhshme duhet të përdoren për të përmirësuar standardet ekonomike, paga më të larta dhe më shumë vende pune.

-Me fitoren e VMRO-DPMNE-së nuk kam dilemë që kthehet, marrëdhënia e tyre, karakteri i popullit, regjimi kthehet në politikë, këta janë të njëjtët njerëz pa dilema. Qeveria e drejtuar nga unë nuk mund të ecë përpara drejt BE-së kur keni politika në nivel lokal që do të bëjnë gjithçka për të grindur me Bullgarinë, me Greqinë. “Unë mund të luftoj për një shoqëri të barabartë, të bashkohemi në shtëpi, por nuk ka përparim nëse në qytetin e Shkupit vijnë nacionalistët dhe njerëzit fshihen pas një kandidati të pavarur”, tha Zaev.

-Shih profilin kur ajo nuk ka qenë kandidate, qytetarët mund ta kontrollojnë, fjalët “kufomë”, fjalët e armiqësisë me fqinjët se ajo dhomë nuk është e ftuar në mbledhje… Unë i njoh të tillë sipas strukturës dhe është e imja. Detyra t’i njoh sado që të fshihet nën një koalicion të VMRO-së dhe Aleancës, përfundoi Zaev.

RELATED ARTICLES

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Most Popular

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...