Monday, December 6, 2021
Home Lajme BDI dhe Nevzat Bejta sigurojnë fitoren në Gostivar  

BDI dhe Nevzat Bejta sigurojnë fitoren në Gostivar  

Koalicioni parazgjedhor ASH dhe Alternativa me VMRO-DPMNE që solli 4.500 vota për Arben Taravarin, do të merr përgjigje në Gostivar.

Redaksia jonë mëson që BDI do të zyrtarizon koalicionin me LSDM e cila në zgjedhjet lokale për Këshillin Komunal fitoi 2.958 vota. Llogaritur votat e LSDM, Nevzat Bejta i cili i vetëm arriti të merr 13.190 vota në raundin e dytë do të përmbysë rezultatin duke fituar 16.148 vota.

Arben Taravari në koalicion me VMRO-DPMNE arriti maksimumin e votave në rreth të parë me 15.724 vota. Koalicioni me LSDM, Nevzat Bejtën do ta nxjerr në epërsi me mbi 400 vota.

Të njejtat burime shprehin kënaqësi pasi marrëveshja është për të përkrah programin e BDI në të mirë të qytetarëve të Gostivarit, kundrejt koalicionit të panatyrshëm ASH-VMRO DPMNE, që u krijuar për interesa personale.

Për mos t’i lënë asgjë rastit dhe për të konfirmuar fitoren bindëse me 31 tetor, siç mësojmë nga BDI dega në Gostivar, këto ditë do të konkretizohen marrëveshje bashkëpunimi edhe me të paktën dy subjekte politike.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...