Monday, December 6, 2021
Home Lajme Dimirievski hedh poshtë lajmet për zanin e xhamive: Demantoj ashpër, qytetarët e...

Dimirievski hedh poshtë lajmet për zanin e xhamive: Demantoj ashpër, qytetarët e dinë tolerancën dhe respektin tim

Kandidati i pavarur për kryetar të komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski ka demantuar ashpër lajmet e fundit të publikuara në disa media online se si ai do të ndalojë ezanin në Kumanovë pasi të fitojë mandatin për kryetar.

E mohoj fuqishëm këtë lajm të rremë si dhe shumë të pavërteta të tjera që krijohen nga shtabi i Ilievskit dhe synojnë të dëmtojnë reputacionin dhe integritetin tim personal si dhe konceptin qytetar “Për Kumanovën tonë”.  “Ky portal dhe shumë portale të tjera me pagesë gjatë gjithë procesit zgjedhor, qëllimisht japin lajme të rrejshme për të më dëmtuar mua në fushatë, por jam i bindur se qytetarët më njohin mirë mua dhe qëndrimin tim kozmopolit dhe tolerant si kryetar i Kumanovës. Më 31 tetor qytetarët do t’i japin fund manipulimeve të tilla, ka shkruar kështu Dimitrievski.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...