Monday, December 6, 2021
Home Lajme 'Shesheli' i Maqedonisë këshilltar në listën e Danella Arsovskës në Shkup

‘Shesheli’ i Maqedonisë këshilltar në listën e Danella Arsovskës në Shkup

Kandidatja për kryetare të Shkupit nga radhët e VMRO-së, Danella Arsovska në listën e saj për këshilltar ka vendosur Strasho Angellovskin i cili njihet edhe si Shesheli i Maqedonisë.

Angellovski do të angazhohet bashkë me këshilltatët e Aleancës dhe Alternativës që t’i heqin të gjitha tabelat dhe mbishkrimet në gjuhën shqipe në Shkup.

Strasho është kryetar i partisë së djathtë në bllokun maqedonas dhe udhëheqës shumë vjeçar i partisë konzervative MAAK.

Njihet edhe për qëndrimet e tija për t’i bindur maqedonasit në promovimin e kombit “maqedonas antik”.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...