Monday, November 29, 2021
Home Lajme Aleancën e shkatërroi VMRO-DPMNE, radhën e ka BESA

Aleancën e shkatërroi VMRO-DPMNE, radhën e ka BESA

VMRO-DPMNE përmes kandidatëve të përbashkët për kryetar të komunave në këto zgjedhje lokale me Aleancën për Shqiptarët gjunjëzoi Ziadin Selën dhe partnerin e tij më të vogël Alternativën e Afrim Gashit.

Gjatë fushatës zgjedhore ku u prezantuan kandidatët e përbashkët, Hristijan Mickosi asnjëherë nuk e pa të arsyeshme të përdorë gjuhën shqipe, qoftë të thotë edhe një fjalë të vetme duke detyruar kështu partnerin e tij Ziadin Sela të shkel me dy këmbë ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe.

Mickoski ia doli të shkatërroj Aleancën dhe Alternativën, i poshtëroi para shqiptarëve duke i detyruar të qëndrojnë gatitu para himnit të VMRO-DPMNE-së.

Tash si duket radhën e ka Lëvizja BESA që të bëj “koalicion” me VMRO-DPMNE-në dhe të pësoj të njëjtin fat sikurse Aleanca e Ziadin Selës dhe Alternativa e Afrim Gashit.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...