Monday, November 29, 2021
Home Lajme Koalicionet e Taravarit që blihen me para. 200.000 euro për PDT dhe...

Koalicionet e Taravarit që blihen me para. 200.000 euro për PDT dhe FDR

Burimet tona nga terreni pohojnë që Arben Taravari po blen subjektet politike në Gostivar. Informatat e fundit të verifikuara nga burimet tona flasin që Arben Taravari bleu me 50.000 mijë euro partinë rome, FDR.

Pazari i fundit është bërë me Partinë Demokratike Turke – PDT. Burimet tona flasin që Arben Taravari u dha 150.000 euro që kjo parti të hy në koalicion dhe të përkrahë Arben Taravarin në raundin e dytë. Pos që hyri nën kthjetrat e Mickovskit dhe VMRO-DPMNE, Arben Taravari paguan me paratë e taksa paguesve gostivaras partitë e komuniteteve në Gostivar.

Pazaret e Taravarit parashikojnë që Kryetar i Këshillit të jetë i VMRO-DPMNE dhe sekretar i komunës nga PDT.
RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...