Monday, November 29, 2021
Home Lajme Taravari “HAXHI PISHMAN”, herë preferon ALTERNATIVËN, herë BESËN (VIDEO)

Taravari “HAXHI PISHMAN”, herë preferon ALTERNATIVËN, herë BESËN (VIDEO)

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari nuk mund të vendos se cilën parti e preferon më shumë, partnerin e tanishëm të koalicionit Alternativën, apo partnerin e ri Lëvizjen BESA!?

Kohë më parë Taravari gjatë një deklarate kishte deklaruar se Aleanca për Shqiptarët ka gjetur sinqeritet shumë më të madh dhe njerëz shumë më të mirë tek Alternativa e Afrim Gashit, kurse tek Lëvizja BESA sipas Taravarit nuk ka potencial dhe njerëz që mund të kontribuojnë për të mirën e shqiptarëve.

“Për punën e fesë është shumë punë intime, nuk dua të flasë, është shumë personale dhe s’du ta flas atë. Ne gjetëm sinqeritet shumë më të madh dhe pamë njerëz shumë më të mirë në grupacionin e cila quheshte Alternativë se sa në grupacionin e cila quheshte BESA.”

 

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...