Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme ASH - AAA harrojnë ofendimet e Maksimit ndaj shqiptarëve, rreshtohen në përkrahje...

ASH – AAA harrojnë ofendimet e Maksimit ndaj shqiptarëve, rreshtohen në përkrahje të tij (Foto)

Është zbuluar dhe publikuar memorandumi i bashkëpunimit me të cilën Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa përkrahin kandidaturën e Maksim Dimitrievskit për rrethin e dytë të zgjedhjeve në Kumanovë. (FOTO – Dëshmi e memorandumit të lidhur të bashkëpunimit).

Koalicioni opozitar shqiptar ASH – AAA nuk ka marrë parasysh faktin se Maksimi po përballet me pakënaqësinë e qytetarëve shqiptarë të Kumanovës për atë se nuk ka punuar asgjë në pjesët shqiptare dhe në vitin 2019 ka përdorur referencën “Kosovo i Metohija” duke ofenduar kështu shqiptarët e Kosovës. (Foto nga postimi i Dimitrievskit në vitin 2019).

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...