Monday, December 6, 2021
Home Lajme Euronews ia thotë troç Taravarit: Për ju më i rëndësishëm maqedonasi se...

Euronews ia thotë troç Taravarit: Për ju më i rëndësishëm maqedonasi se sa shqiptari në Kërçovë

Udhëheqësi i emisionit Balkan Talks në Euronews Albania, Franko Egro ia ka thënë troç Taravarit se ai po vendos maqedonasin para shqiptarit në Kërçovë duke i dhënë ndihmë VMRO-së për ta fituar Kërçovën.

“Ju keni bërë aleancë politike me VMRO-në në muajin Gusht. Ju si forcë politike po mbështesni një kandidat maqedonas përballë një kandidati shqiptar për Kërçovën, duke u bërë bashkë me VMRO-në kundrejt Bashkimit Demokratik për Integrim”, është shprehur gazetari Franko.

Gazetari Franko Egro gjithashtu potencoi se mosdalja e Aleancës për Shqiptarët për të bërë thirrje që të mbështetet Fatmir Dehari i bie që përkrahja do të jetë për VMRO-në, megjithëse Taravari nuk dha përgjigje vetëm se duke thënë qytetarët janë të lirë për të votuar kë të dojnë.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...