Monday, December 6, 2021
Home Lajme Kasami apo Sela, kush do të dalë i dyti?

Kasami apo Sela, kush do të dalë i dyti?

Bilall Kasami apo Ziadin Sela? Kjo është pikëpyetja se cili do të dalë i dyti pas fitores bindëse të Ali Ahmetit dhe BDI-së. Bilall Kasami po mundohet me gjitha forcat që ta fitojë Tetovën duke bërë pakt edhe me kundërshtarët më të fortë ndërsa nga ana tjetër Ziadin Sela për ta shpëtuar veten nga dështimi më i madh ndonjëherë nuk po lë parti pa ju ulur në tavolinë.

Sela-Gashi-Mickoski, Koalicioni i cili nuk pati sukses dhe megjithatë ende vazhdojnë të krenohen. 30.000 vota të humbura nga ky koalicion i cili sot po mundohet që nëpërmjet Lëvizjes Besa ta fitojnë BDI-në.

Sovrani e dha votën duke e bërë BDI-në partinë fituese absolute në RMV. Me gjithsej 126.000 vota të grumbulluara BDI është e para dhe e padiskutueshme në kampin shqiptar.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...