Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Nacionalisti Aleksandar Pandov përkrah Arben Taravarin (FOTO)

Nacionalisti Aleksandar Pandov përkrah Arben Taravarin (FOTO)

Nacionalisti maqedonas Aleksandar Pandov i njohur për opinionin për qëndrimet e tij antishqiptare në faqen e tij zyrtare në rrjetin social facebook sot ka publikuar një fotografi të bërë me Arben Taravarin dhe ka shprehur përkrahjen ndaj kandidaturës së tij për komunën e Gostivarit.

Qytetarët mbajnë mend shumë mirë rolin e Aleksandar Pandovit në vitin 1997 kur protestonte kundër mësimdhënies në gjuhën shqipe në Fakultetin Pedagogjik në Shkup.

“E madhe përkrahja në Gostivar për kryetarin aktual dhe të ardhshëm, Arben Taravari! Populli është i bashkuar, Maqedonia do të fitojë!”- ka shkruar Pandov në faqen e tij të facebookut.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...