Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Skandal: Ministri Arjanit Hoxha, 5.000 euro për larjen e veturës (DOKUMENT)

Skandal: Ministri Arjanit Hoxha, 5.000 euro për larjen e veturës (DOKUMENT)

Ministri i Bujqësisë dhe Pylltarisë, Arjanit Hoxha ditë më parë ka nënshkruar marrëveshje për larjen dhe pastrimin e veturave zyrtare.

Siç shihet në dokumentin e siguruar nga News33, Hoxha ka paraparë që të harxhojë 354.000.00 denarë për pastrimin e veturës së ministrisë, njofton News33.

Sipas marrëveshjes, larja e thjeshtë e një veture do të kushtojë 200 denarë së bashku me TVSH-në.

Për tu habitur është fakti se si ministri Hoxha ka gjetur këtë shumë parashë, 354 mijë denarë për larjen e veturave në momentet kur bujqit në RMV janë gjithnjë e më të zëshëm se nuk po u vlerësohet duhani me çmimin që u është vlerësuar viteve të kaluara.

Në një prononcim për News33 kreu i shoqatës së duhan prodhuesve të Studenicanit Xhevat Sali tha se ministry Hoxha po i legjitimon dhe forcon disa kriminel Brenda MBP-së. (Ministrisë së Bujqësisë dhe Pylltarisë).

FOTO:

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...