Thursday, December 9, 2021
Home Lajme A do t'i takoj Gostivari UÇK-së apo VMRO-së!?

A do t’i takoj Gostivari UÇK-së apo VMRO-së!?

Derisa shqiptarët kërkojnë me ngulm fitoren e Nevzat Bejtës në Gostivar, ka edhe nga ata shqiptarë të cilët kanë bërë marrëveshje që maqedonasit ta fitojnë këtë qytet të rëndësishëm për shqiptarët edhe atë nëpërmjet Taravarit.

Gostivari është shumë i rëndësishëm që edhe komunitetet tjera të përfitojnë e jo vetëm shqiptarët, siç janë turqit, boshnjakët etj. Kjo arrihet duke e votuar Nevzatin si kryetar të ardhshëm e jo atë i cili i dha të gjitha tek VMRO për ta mbajtur peng Gostivarin. Taravari e shkriu partinë ASH në VMRO vetëm e vetëm për ta marrë përsëri Gostivarin.

Rikujtojmë se partia e Taravarit ka humbur debakël në keto zgjedhje dhe tani ndihma e vetme është të përkulet tek VMRO-ja e Mickoskit.

Taravari i quajti shqiptarët e bandita dhe i duartrokiti himnit të VMRO-së e edhe i qëndroi gatitu.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...