Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Duke kopjuar Pollatin dështoi në udhëheqjen e partisë

Duke kopjuar Pollatin dështoi në udhëheqjen e partisë

Bilall Kasami njihet në opinion si ndjekës i Pollat Alemdarit në stilin e njejtë të flokëve, të veshjes dhe ecjes. Si duket Kasamit i ka bërë dëm ndjekja e tepërt e serialeve turke dhe ideja që edhe këtu mund të ketë një Pollat Alemdar e ky të jetë vetë Bilall Kasami.

Marrëveshjet e gabuara politike të cilat i bën Bilall Kasami nuk po ngjasojnë me marrëveshjet e idolit të tij Pollat Alemdar. I humbur në këto zgjedhje lokale që sipas votave të grumbulluara i bie një deputet më pak në rast se bëjmë kalkulime të këtij lloji.

Për ta ruajtur karrigen e tij në Lëvizjen Besa dhe dështimin për ta marrë Tetovën, Kasami bëri marrëveshjen me kryetarin e ASH-s, Ziadin Sela, i cili poashtu dështoi në këto zgjedhje lokale.

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...