Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Muadini: Dora ime nuk mund të votoj për Maksim Dimitrievskin!

Muadini: Dora ime nuk mund të votoj për Maksim Dimitrievskin!

Ish-këshilltari i ASH në Kumanovë, Osama Muadini ka theksuar përmes një postimi se nuk e përkrah kandidatin e pavarur Maksim Dimitrievski.

Ai këtë e ka shprehur përmes një postimi në facebook:

Qëndrimin tim për përkrahjen e kryetarit të deritanishëm e gjeni në punën dhe luftën time 4 vjeçare si këshilltar komunal!

E që në vazhdimësi isha i refuzuar dhe kundërshtuar nga i njejti, për investime kapitale në vendbanimet shqiptare dhe ndarjen proporcionale të Buxhetit për shqiptarët, si në arsim, kulturë dhe sport!

“Pështymën që e pështyj, nuk e lëpij!”

Prandaj, për shkak të kësaj qasje dhe këto arsye, dora ime nuk mund të votoj një kryetar të tillë, ashtu siç nuk e kam votuar as para 4 viteve!

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...