Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Taravari dhe Kasami, fundosin partitë për ta ngritur veten

Taravari dhe Kasami, fundosin partitë për ta ngritur veten

Arben Taravari i cili nëpërmjet marrëveshjeve me partitë tjera politike po mundohet ta ngrisë veten dhe të bëhet kryetar i ASH-s, po lë anash dhe nën hije Ziadin Selën duke mos e përfillur në asnjë marrëveshje. Njejtë po vepron edhe Bilall Kasami i cili po gjunjëzohet para çdo partie politike vetëm e vetëm mos ta shfaq dështimin e tij dhe të partisë së tij.

Këto zgjedhje lokale ishin pasqyra më e mirë se si ASH-ja dhe Lëvizja BESA dështuan në marrjen e votave nga qytetarët. Për ta shpëtuar veten këta dy, Taravari dhe Kasami, po fundosin partitë e tyre duke aluduar se marrëveshjet ndërmjet tyre dhe partive tjera duke përfshirë edhe atë maqedonase VMRO-në janë të mira.

Shqiptarët nuk harrojnë se kush ka punuar dhe kush do të udhëheq edhe më tej proceset e mira, e ajo parti e vulosi fitoren edhe këtë herë me 126.000 vota të grumbulluara. Është Bashkimi Demokratik për Integrim që nuk po e humb besimin tek qytetarët. Rritja e votave edhe njëherë flet se sa qytetarët e përkrahin dhe mbështeten në vizionarin Ali Ahmeti.

RELATED ARTICLES

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Most Popular

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...