Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Sela akuzoi degën e Tetovës për HUMBJEN e tij (VIDEO)

Sela akuzoi degën e Tetovës për HUMBJEN e tij (VIDEO)

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në ClickPlus përballë gazetarit Fatmir Aliu sonte ka akuzuar degën e Tetovës të Aleancës për Shquiptarët për humbjen në zgjedhjet lokale, shkruan opinionshqip.live

Sela gjatë këtij emisioni zbuloi se brenda degës së Tetovës dhe atij personalisht ka pasur përplasje, kurse kandidatit të ASH-së për Tetovën nuk ia përmendi as emrin!

ClickPlus: Ku gabuat z. Sela? Ishte kandidati, ishte…?”

“Në demokraci brenda për brenda partisë jam munduar që vazhdimisht ta promovojë këtë, mos të keni asnjë dilemë se në Tetovë, në kuvendin e degës së Tetovës është votuar ndërmjet dy kandidatëve, kuvendi i degës së Tetovës vendosi ndërmjet dy kandidatëve dhe u vendos për kandidatin në fjalë, por përsëri e them do të ngelet pjesa e analizës të cilën do të duhet ta bëjnë strukturat partiake pas zgjedhjeve.”

Burimi: opinionshqip.live

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...