Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Tetovarët nuk kanë votë për Bilall Kasamin

Tetovarët nuk kanë votë për Bilall Kasamin

Ngjarjet e ditëve të fundit kanë bërë që Tetovarët të revoltohen edhe më shumë me kreun e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami. Tetovarët e votuan Teutën si të parën në Tetovë ndërsa i dyti doli Bilall Kasami.

Kasami po kërkon mbështetjen e Aleancës për Shqiptarët dhe VMRO-së për ta mposhtur Teutën por duket se edhe kjo metodë nuk është duke marrë jehonë të mirë në qytetin e madh shqiptar.

Tetovarët e dënuan Aleancën e lëre më VMRO-në, por Kasami këtë gjë nuk po e merr parasysh dhe si duket dëshiron që ta dënojë edhe më tepër veten me këtë koalicion të dështuar dhe jo më tepër se 1 javor.

Qytetarët e Tetovës e dinë mirë se çfarë punë ka bërë Teuta dhe se sa e përkushtuar është për Tetovën. E ardhmja e Tetovës është europiane dhe këtë më së miri di ta udhëheq Teuta Arifi.

 

 

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...