Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Besnik Emshiu, njeriu i urtë dhe punëtor që i duhej Bogovinës

Besnik Emshiu, njeriu i urtë dhe punëtor që i duhej Bogovinës

Një njeri punëtor dhe i urtë që i duhej komunës së Bogovinës është pikërisht Besnik Emshiu. Ai fitoi zgjedhjet lokale në këtë komunë kundrejt kanidatit të ASH-së Albon Xhemaili me një diferencë të madhe votash duke marrë kështu mbështetje nga qytetarët.

Emshiu, profesor universitar në mejdan doli si kandidat i BDI-së duke mposhtur kështu edhe në rrethin e parë dhe në rrethin e dytë si fitues kundrejt oponentëve të tjerë politik.

Ai është premtues dhe i vendosur për të mirën e qytetarëve të komunës së Bogovinës. Doli me një program shumë të larmishëm dhe fitoi bindshëm në një fitore plebishitare, historike dhe bindëshe duke e kthyer kështu Bogovinën përsëri në duar të Bashkimit Demokratik për Integrim.

Rezultatet finale të përpunuara nga KSHZ në komunën e Bogovinës:

Nivel komunal:

BDI – 6336

ASH- 3696

Bogovinë:

BDI – 1574

ASH- 1077

62,30 % – Vlen të theksohet fakti se është fitorja më e thellë në nivel Republikan nga të gjitha blloqet politike.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...