Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Pajtim Izairi nga Reçica e Vogel ka mposhtur 3 funksionarët e BDI-së...

Pajtim Izairi nga Reçica e Vogel ka mposhtur 3 funksionarët e BDI-së në Reçicë të Vogël

Pajtim Izairi nga Reçica e Vogel ka mposhtur 3 funksionarët e BDI-së në Reçicë të Vogël. Izairi është nga themelimi i Lëvizjes BESA në vitin 2014 e deri më tani.

Punëtor, i aftë e energjik, Izairi ka fituar. Tek Shkolla e Mesme “Nikolla Shtejn” BESA ku votuesit janë të Reçicës Lagje ka krijuar diferencë 243 vota, Lëvizja Besa ka marr 1,269 vota ndërsa BDI ka marr 1,026 vota, tek mëhalla tjetër tek Shkolla e Mesme “Mosha Pijade” Lëvizja BESA ka fituar me rezultat 779-624.

Totali i votave të cilët ka fituar Lëvizja BESA është 2048 vota, ndërsa 1650 vota. Përndryshe Pajtim Izairi nuk gëzon asnjë postë në Lëvizjen BESA, dhe gjithë angazhimin e tij e bën për të mirën e qytetit dhe shoqërisë.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...