Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Humbësi më i madh, Ziadin Sela pa mandat dëshiron të qeverisë

Humbësi më i madh, Ziadin Sela pa mandat dëshiron të qeverisë

Ndonëse cilësohet si një nga humbësit më të mëdhenj edhe në këtë cikël zgjedhor por edhe në të gjitha ciklet tjera zgjedhore që nga themelimi i partisë së tij, Ziadin Sela vazhdon të dëshirojë të qeverisë akoma.

Sela është tashmë pa mandate nga qytetarët, ka humbur edhe në qytetin e tij por megjithatë nuk e ka humbur dëshirën që të kërkojë shumicë të re të cilën e humbi vitin e kaluar në zgjedhjet e 2020 por edhe tash kur nuk morri mandate dhe bëri ulje në vota dhe përkrahje të qytetarëve Sela vazhdon të kërkojë pa turp shumicë të re.

Që nga mbarimi i zgjedhjeve lokale, Ziadin Sela është humbur dhe nuk është prononcuar askundi, humbi në Strugë e në gjitha komunat shqiptare, në koalicion me Alternativën ai nuk morri as 49 mijë vota dhe tash kërkon shumicë të re të cilën ai nuk e fitoi por thjeshtë me mashtrime dëshiron që të trillojë humbjen para qytetarëve.

RELATED ARTICLES

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Most Popular

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...