Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Si u rrit fitorja e Lëvizjes Besa në Tetovë, Naim Samiu dhe...

Si u rrit fitorja e Lëvizjes Besa në Tetovë, Naim Samiu dhe Fatmir Bajrami dy aktivistët që nuk u ndalën kurrë

Rritja dhe forcimi i Lëvizjes Besa në rajonin e Pollogut tashmë ka emër, sepse aktiviteti i zhvilluar në teren është bërë pikërisht nga persona të caktuar, të cilët kanë bërë që Lëvizja Besa të del fituese në komunën e Tetovës dhe jo vetëm.

Nga fshatrat e Tetovës që nga Xhepçishti e Poroj, malësia e qytetit e deri në fshatrat tjerë për rreth kanë qenë aktivist të njohur të cilët kanë punuar që Lëvizja Besa të del e para në rajonin e Pollogut.

I njohur mirë në fushën e sportit më saktësisht boksit por edhe të biznesit, Naim Samiu është një nga faktorët që Lëvizja Besa është fuqizuar tashmë shumë në këtë rajon.

Samiu bashkë me një tjetër aktivist dhe biznesmen Fatmir Bajrami kanë bërë që Lëvizja Besa të arrijë kulminacionn e votave në rajonin e Tetovës dhe rrethinë.

Aktiviteti i tyre në teren bëri që kjo parti të fitojë komunën e Tetovës. Fatmir Bajrami dhe Naim Samiu tashmë njihen si dy persona të cilët arritën tia sjellin fitoren Lëvizjes Besa nga Xhepçishti, Poroji, Malësia e qytetit dhe shumë fshatra e vendbanime tjera.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...