Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Aleanca e Taravarit: Me Apasievin dhe Levicën më pranë SHBA – ve

Aleanca e Taravarit: Me Apasievin dhe Levicën më pranë SHBA – ve

Aleanca për Shqiptarët në komunikatën e lëshuar sot për mediat ka shprehur qëndrimin dhe pretendimin e saj se “shumica e re është përgjigja më e mirë ndaj thirrjeve të Presidentit Biden, BE-së dhe miqve tjerë ndërkombëtare.”

Kjo deklaratë është dukshëm kontradiktore me realitetin, pasi njihet mjaft mirë qëndrimi antishqiptar dhe antieuropian i VMRO-së së Mickovskit dhe Levicës së Apasievit që nuk pranojnë dispozitat e Marrëveshjes së Prespës, dygjuhësinë, barazinë, marrëveshjen e fqinjësisë së mirë që mbi të gjitha janë kriteret bazë të rrugëtimit të vendit drejt Bashkimit Europian.

Mesa duket udhëheqësia e Aleancës për Shqiptarët kanë harruar qëndrimin e Departmentit Amerikan të Shtetit pro rrugës së zhvillimit dhe integrimit të vendit në Bashkimit Europian në përputhje me të arriturat e Marrëveshjes së Ohrit dhe Marrëveshjes së Prespës.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...