Monday, December 6, 2021
Home Lajme Këshilltari i Alternativës Adem Jashari: Koalicioni me Apasievin koalicion turpi, na tradhëtuat

Këshilltari i Alternativës Adem Jashari: Koalicioni me Apasievin koalicion turpi, na tradhëtuat

Lidhur me formimin e një qeverie të re kanë nisur reagime të shumta që e konsiderojnë atë një tradhëti më shumë se sa një vlerë pro perëndimore për shkak se aty bëjnë pjesë forca regresive përfshirë edhe Levicën e Apasievit dhe VMRO-në nacionaliste informon TetovaSot.

Në vijë të kësaj kemi edhe mospajtime nga vetë stuktura dhe aktivistë të partive shqiptare që janë bërë pjesë e këtyre pazareve bashkë me Mickovskin.

Këshilltari i partisë Alternativa në Komunën e Bërvenicës Adem Jashari përmes një postimi në rrjetin social, e quan këtë një koalicion bashkë me partinë e Apasievit një koalicion turpi duke u shprehur se ndjehet i tradhëtuar për shkak të kësaj.
“Emocionet e rrëzimit të BDI-së mi mbyllën sytë, por koalicioni që u bë sonte ishte turpi më i madh. Si aktivist i Alternativës jam kundër dhe nuk qëndroj pas kësaj tradhëtie” ka shkruar Jashari.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...