Monday, November 29, 2021
Home Lajme Zjarr në një spital për Covid-19 në Indi, 10 pacientë të vdekur

Zjarr në një spital për Covid-19 në Indi, 10 pacientë të vdekur

Dhjetë pacientë kanë vdekur të shtunën pasi një zjarr ka shpërthyer jashtë një reparti të një spitali për COVID-19 në shtetin Maharashtra, në perëndim të Indisë.

Një zyrtar i ka thënë televizionit të New Delhit se rreth 17 pacientë ishin në repart, kur kishte shpërthyer zjarri. Ndërkohë pacientët e tjerë janë shpërngulur në një spital tjetër COVID-19.

Ndonëse zjarri është vënë nën kontroll, shkaku i tij ende nuk dihet derisa hetimet po vazhdojnë.

Incidente të tilla janë të njohura në Indi. Në maj të këtij viti, në kohën kur shteti po përballej me një rritje të madhe të vdekjeve dhe rasteve të reja me koronavirus, një zjarr kishte shpërthyer në një spital COVID-19 duke lënë të vdekur të paktën 18 pacientë.

Mirëmbajtja e dobët dhe mungesa e pajisjeve të duhura zjarrfikëse shpesh shkaktojnë vdekje në Indi.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...