Tuesday, November 30, 2021
Home Showbizz Po vjen projekti i ri nga Isuf Lani

Po vjen projekti i ri nga Isuf Lani

Emri i tij është Isuf Lani e në rrjetin e tij në facebook e gjeni me Cufi Lani e ai tashmë ka vite e vite i njohur në botën e muzikës. Ne mësojmë se po vjen projekti i ti më i ri ku edhe këtë herë do të jetë një ilahi me titull ” Ah dunja ti më mashtrove” ku do të vijë shumë shpejt eshe me videoklip. Teksti është shkruar nga menagjeri i tij Faruk Stolla e me ide të vetë artistit e kënga është regjistruar në studion te Yrfet Ramadani e klipi xhiruar nga kamera e Gzim Bellani dhe Islam Berisha. Në një status që artisti ka postuar edhe me foto në facebokun e tij ai ka falenderuar për përkrahjen si: Ekrem Sojeva, Kerim Nosaj, Rahman Lani, Arian Rama, Raif Kongjeli, si dhe pa harruar të falenderojë për ndihmën e dhënë dhe nga ana e Zejn Buzës dhe Xhemshir Xhelen. Kureshtja tani është e madhe për të pritur këtë projekt që të publikohet.

RELATED ARTICLES

Fatos Ahmati: E veçanta e produksionit tim të fundit; Ja si u prit “Vlla e motër”…!

Një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare, Fatos Ahmati vjen në një rrëfim për produksionin e fundit, dashurinë dhe pasionin e madh...

Feride Dushaj:”Ah moj nanë”, kënga për njeriun e shtrenjtë

Feride Dushaj  është këngëtarja që dashuron muzikën e Veriut, por që këndon edhe rryma të tjera. Ky është pohimi i saj, por edhe një...

Një super baladë ka ardhur nga Durim Halimi

" Lutem" quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga këngëtari Durim Halimi . Për tekstin është kujdesur vetë Durimi, e muzika krijuar nga...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...