Thursday, December 9, 2021
Home Lajme A duhet shqiptarët të shkojnë me Levicën dhe VMRO-në kundër NATO-s, Evropës...

A duhet shqiptarët të shkojnë me Levicën dhe VMRO-në kundër NATO-s, Evropës dhe Marrëveshjes së Ohrit?

Një gabim i madh ose një lëvizje e pamenduar e tre partive shqiptare Aleanca, Alternativa dhe Besa kanë bërë që shumë shqiptarë të revoltohen me këto tre parti. ASH-AAA-BESA bënë marrëveshje me VMRO-në dhe Levicën për ta rrëzuar Qeverinë e cila udhëhiqet nga LSDM-BDI si parti më të mëdha.

Shqiptarët e duan NATO-n, BE-në dhe e përkrahin Marrëveshjen e Ohrit ndërsa partitë anti-shqiptare si VMRO-ja dhe Levica e megjithatë kjo e dyta e cila është shfaqur haptazi kundër NATO-s, Evropës dhe Marrëveshjes së Ohrit ka bërë që shqiptarët të revoltohen shumë me tre partitë shqiptare të cilat e bënë këtë “Koalicion të turpit” siç po quhet në opinion.

E ardhmja e shqiptarëve është me NATO-n me BE-në dhe gjithmonë me aleatët tanë të përhershëm Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shqiptarët nuk kanë vota për të dhënë për VMRO-në dhe Levicën. Vota e shqiptarëve në rast se kalon në këto dy parti atëherë do të rikthehet “Gruevizmi”, do të kemi ngecje në rrugëtimin drejt BE-së, probleme me shtetet fqinje dhe destabilizim të situatës. Me një fjalë do të kemi varrosje të punëve të mira të cilat janë kryer deri më sot.

Pra, shqiptarët duhet të mendojnë mirë se kujt po ia besojnë udhëheqjen e shtetit. Ku po e japim votën e tyre dhe kë duhet ta mbështesin për t’i ecur proceset madhore të shtetit dhe interesat e përbashkët në të mirë të të gjithëve.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...