Monday, November 29, 2021
Home Lajme Apasiev fton Aleancën, Besën dhe Alternativën për bashkëpunim

Apasiev fton Aleancën, Besën dhe Alternativën për bashkëpunim

Kryetari i partisë “E Majta” Dimitar Apasiev ka ftuar partitë politike shqiptare në opozitë, Aleancën, Besën dhe Alternativën të bashkëpunojnë me të dhe subjektin e tij në seancën e së Enjtes madje duke i kërcënuar edhe me dështim në zgjedhje nëse nuk e bëjnë këtë gjë.

Në vazhdim postimi i plotë i Apasievit në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook:

“Nëse deputetët e Aleancës, Alternativës dhe Besës nuk e shfrytëzojnë shansin historik për ta dërguar BDI-në në opozitë të Enjten, atëherë në zgjedhjet e ardhshme (kurdo që të jenë) do të kapen si kamion nga BDI dhe nuk do të kthehen më. BDI nga pozita e pushtetit do të fitojë 18 deputetë, kurse ata maksimumi 9.

Prandaj, mendja në kokë – emocionet mënjanë dhe shihemi në seancë. Sepse politika është SHAH.

#MaterializëmHistorik”

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...