Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Apasievi frikën e sheh tek BDI, ja si tenton të josh Aleancën,...

Apasievi frikën e sheh tek BDI, ja si tenton të josh Aleancën, Alternativën dhe BESËN

Kryetari i partisë E Majta Dimitar Apasiev konsideron se deputetët e Aleancës, Alternativës dhe BESA-së kanë, siç thotë, mundësi historike për ta dërguar BDI-në në opozitë.

“Nëse deputetët e Aleancës, Alternativës dhe BESA-së nuk e shfrytëzojnë mundësinë historik të enjten për ta dërguar BDI-në në opozitë, atëherë në zgjedhjet e ardhshme (kurdo që janë) do të shkelen nga BDI-ja si maune bretkosash dhe asnjëherë nuk do të kthehen”, shkroi Apasiev në profilin e tij në Fejsbuk.

Ai shton se BDI-ja, nga pozicioni i pushtetit do të fitoj 18 deputet ndërsa ata maksimum nëntë.

Njoftimi i Apasievit vjen pasi deputeti i Alternativës Skender Rexhepi sot deklaroi se nuk do të jetë pjesë e listës për rrënimit të Qeverisë as nuk do ta mbështesë votimin të enjten, derisa në listë mbesin edhe deputetet e partisë E Majta.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...