Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Mexhiti në Klan debat: BDI në pushtet e varur nga populli e...

Mexhiti në Klan debat: BDI në pushtet e varur nga populli e jo nga VMRO

Duke folur gjatë debatit se pse BDI është në pushtet tash e dy dekada, Mexhiti tha se janë në pushtet pasiqë populli e kërkon një gjë të tillë.

“E Ejtja është shumë afër dhe se nuk mendoj që do ketë ndryshime. Ne themi se BDI do jetë çdoherë në Qeveri kur populli kërkon të jemi aty. Nëse i ke haru numrat e Zgjedhjeve parlamentare  jemi 3 me 1 me juve dhe shkurt e shqip ne jemi në pushtet të varur nga populli e jo nga VMRO. Ju jeni në gjendje edhe shejtanin me u bë bashkë vetem ta largoni BDI por ne do jemi në opozitë vetëm atëher kur do dëshirojë populli sepse neve nuk na lenë populli”, theksoi Mexhiti.

RELATED ARTICLES

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Most Popular

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...