Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Rexhepi për “Sloboden Peçat”: Nëse E Majta mbetet në shumicën e re,...

Rexhepi për “Sloboden Peçat”: Nëse E Majta mbetet në shumicën e re, do të bind Alternativën të tërhiqet

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi-Zejdi në një prononcim për të përditshmen Sloboden Peçat thotë se sonte do të përpiqet t’i bindë deputetët e partisë së tij që të mos votojnë për rënien e Qeverisë, nëse e majta mbetet në shumicën e re të udhëhequr nga VMRO-DPMNE.

Sonte në një takim me kryesinë më të ngushtë të partisë do të përpiqem t’i bind të gjithë deputetët e Alternativës që të mos jenë pjesë e shumicës së re nëse mbetet “E Majta”, tha Rexhepi.

Më herët, Rexhepi tha se nuk do të lejojë që nënshkrimi i tij të mbetet tek ai që njollos gjuhën dhe identitetin shqiptar, duke iu referuar të Majtës.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...