Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Sela: LEVICA nuk është anshtishqiptare por VMRO-ja dhe LSDM-ja

Sela: LEVICA nuk është anshtishqiptare por VMRO-ja dhe LSDM-ja

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela është përgjigjur në pyetjen e gazetarit se a janë problematike nënshkrimet e Levicës. Sela u përgjigj duke thënë:

“Nuk do të kisha dashur tani të flasë për ta, kjo është e gjitha një punë që po udhëhiqet nga PR-i i BDI-së. Hajde ta themi të vërtetën po flasim për një parti politike që tani është formuar dhe ka vetëm dy deputetë. Nëse dëshironi të flisni për parti anti-shqiptare atëherë përse nuk flasim për VMRO-në dhe LSDM-në. Levica nuk janë në gjendje as ta çojnë Maqedoninë përpara, as nuk janë në mundësi ta tërheqin ligjin për përdorimin e gjuhëve dhe në asnjë mënyrë nuk mund ta tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës”, është shprehur Sela.

Levica doli haptazi dhe tha se janë kundër njohjes së Kosovës, anti-NATO dhe BE. Si duket kjo nuk i pengon Ziadin Selës sepse tani ka interes dhe është e rrugës që të mbështetet edhe te dy deputetët e Levicës për rrëzim të Qeverisë.

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...