Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Vetëm Besa dhe Aleanca i mbeten besnike LEVICËS

Vetëm Besa dhe Aleanca i mbeten besnike LEVICËS

Vetëm brenda pak orësh ndodhën shumë gjëra të cilat çuan opozitën shqiptare drejt përplasjes me njëra tjetrën. Së pari ishte Zejdi ai i cili nuk pranoi të nënshkruan në një listë ku ndodhet Levica, ndërsa pak më vonë doli Sela dhe tha se Zejdi është gënjeshtar dhe se e ka ditur që Levica do të jetë pjesë e listës.

Siç duket ka plasur sherri mes dy deputetëve të koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi – Zejdi dhe Ziadin Sela. Nga Lëvizja Besa nuk e kanë komentuar këtë “luftë” brenda koalicionit ASH-AAA dhe sipas të gjitha gjasave vetëm Aleanca dhe Besa do t’i ngelen besnike LEVICËS.

A është duke u dëshmuar se vetëm për karrige dhe jo për interesat e qytetarëve Aleanca dhe Besa e kanë përdorur politikën nacionaliste? Nëse po atëherë me besnikërinë ndaj Levicës humbja e votuesve do të jetë edhe më e madhe në zgjedhjet e radhës se në këto lokale.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...