Monday, November 29, 2021
Home Lajme Zejd Rexhepi: VMRO-DPMNE-ja na humbi 27 mijë vota

Zejd Rexhepi: VMRO-DPMNE-ja na humbi 27 mijë vota

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Skender Rexhepi sot deklaroi se fillimisht ka qenë kundër që të nënshkruhet në listën për shumicë të re parlamentare, pasi vlerëson se VMRO-DPMNE-ja i ka humbur 27 mijë vota opozitës, dhe se si e tillë do të vazhdojë t’i humb votat e opozitës shqiptare.

“Nënshkrimin tim e dhash edhe pse, edhe si i tillë edhe pa një sigurim që do jetë LDP-ja dhe Besa, unë kisha një bindje që një VMRO e cila na e humbi 27 mijë vota do të vazhdojë të na humb edhe më tutje, por me gjithë atë , që të mos ndahem nga deputetët, dhash nënshkrimin i fundit, dhe prisaj që LDP-ja dhe Besa ta vazhdojnë, që sa më shpejt ta rrëzojmë këtë qeveri, në mbrëmje pash diçka tjetër dhe për këtë u porononcova”, tha mes tjerash Rexhepi.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...