Tuesday, November 30, 2021
Home Showbizz Artisti Magrib Muçiqi gati me dy super projekte në këtë fundvit

Artisti Magrib Muçiqi gati me dy super projekte në këtë fundvit

Pas këngës me klip që u prit mjaft mirë “Shpirti im” artisti Magrib Muçiqi nuk ka të ndalur. Ne mësojmë se ai ka qënë disa ditë më parë në Kosovë ku ka realizuar dy projekte muzikore të reja. Një super baladë me tekst nga Arben Meha, orkestrim nga Blerim Haziri që do të vijë me videoklip realizuar nga Vula Films e editon Produksioni Eurolindi. Projekti i dytë është këngë mjaft e bukur e ritmike ku ka marrë pjesë në xhirimet festive te Eurolindi, teksti i kësaj këngë është shkruar nga Albioni e orkestrim nga Egzon Bajraliu. Shumë shpejt të dyja projektet muzikore të artistit do të publikohen në kanalin youtube.

https://www.instagram.com/magribmuqiqi1/

 

RELATED ARTICLES

Fatos Ahmati: E veçanta e produksionit tim të fundit; Ja si u prit “Vlla e motër”…!

Një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare, Fatos Ahmati vjen në një rrëfim për produksionin e fundit, dashurinë dhe pasionin e madh...

Feride Dushaj:”Ah moj nanë”, kënga për njeriun e shtrenjtë

Feride Dushaj  është këngëtarja që dashuron muzikën e Veriut, por që këndon edhe rryma të tjera. Ky është pohimi i saj, por edhe një...

Një super baladë ka ardhur nga Durim Halimi

" Lutem" quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga këngëtari Durim Halimi . Për tekstin është kujdesur vetë Durimi, e muzika krijuar nga...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...