Tuesday, November 30, 2021
Home Showbizz Durim Halimi gati projektin e ri muzikor pas suksesit me "Pishman"

Durim Halimi gati projektin e ri muzikor pas suksesit me “Pishman”

Ishte projekti i tij muzikor i tretë me titull “Pishman” i cili u prit dhe u komentua shumë mirë. Tashmë artisti me origjinë nga Kosova por që ka lindur dhe jeton në Amerikë ka gati një tjetër projekt që këtë herë do të vijë vetëm me video-tekst. Po flasim për këngëtarin Durim Halimi ku do të na sjellë një baladë me plot emocion me titull ” Lutem” . Mësojmë se teksti është shkruar nga vetë Durimi e muzika krijuar nga Lior Binyamin e do të publikohet shumë shpejt, ndërsa Durimi tashmë do të jetë mjaft i angazhuar në muzikë me projekte të reja muzikore.

https://www.instagram.com/p/CV5tBybJDM1/?fbclid=IwAR0OeK9PfPJDNbb9TWnEuulPyu7y5gk1QZ6GpOGgdw5KH6MrppihlL6T0v8

RELATED ARTICLES

Fatos Ahmati: E veçanta e produksionit tim të fundit; Ja si u prit “Vlla e motër”…!

Një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare, Fatos Ahmati vjen në një rrëfim për produksionin e fundit, dashurinë dhe pasionin e madh...

Feride Dushaj:”Ah moj nanë”, kënga për njeriun e shtrenjtë

Feride Dushaj  është këngëtarja që dashuron muzikën e Veriut, por që këndon edhe rryma të tjera. Ky është pohimi i saj, por edhe një...

Një super baladë ka ardhur nga Durim Halimi

" Lutem" quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga këngëtari Durim Halimi . Për tekstin është kujdesur vetë Durimi, e muzika krijuar nga...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...