Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Kastriot Rexhepi: Nuk rreshtohem me antishqiptarët (VIDEO)

Kastriot Rexhepi: Nuk rreshtohem me antishqiptarët (VIDEO)

Pas dyshimeve të shpërndara në opinion dhe spekulimeve të VMRO-së dhe bashkëpunëtorëve të saj të bllokut shqiptar, deputeti Kastriot Rexhepi përmes një video paraqitjeje ka bërë të ditur se është shëndoshë e mirë dhe se qëndrimin e tij për të mos marrë pjesë në seancën e sotme e ka bërë me vullnet të lirë duke u rreshtuar në anën e duhur, në anët e BE-së, NATO-s dhe të ardhmes së sigurtë dhe të shëndoshë të të gjithë qytetarëve në paqe, liri dhe demokraci.

“Të nderuar qytetarë fillimisht ju faleminderoj për mbështetjen,

Siguria dhe stabiliteti i vendit, paqja dhe mirëqenia e popullit tonë definitivisht duhet të jetë gjëja më e rëndësishme për të gjithë ne. Kryetari Bilall Kasami dhe të tjerët nuk kanë nevojë të shqetësohen për mua, jam në vend të sigurtë, jam në anën e duhur, jam me shqiptarët dhe të gjithë qytetarët e vendit të cilët dëshirojnë paqe, liri dhe demokraci. Jam me BE dhe NATO dhe jo me qarqet antishqiptare. Këtë po ua them me ndërgjegje të plotë dhe sapo të kalojnë disa rreziqe nga kërcënimet e disa individëve, do të paraqitem para mediumeve, do ti sqarojë të gjitha. Çdoherë do të angazhohem për lirinë e shprehjes, për qëndrimin e lirë në vendimmarrje që janë virtyte të shoqërive demokratike. Zoti i bekoftë shqiptarët, maqedonët dhe të gjithë që jetojnë në Republikën e Maqedonisë së Veriut”. – tha deputeti Kastriot Rexhepi në online prononcimin e tij përmes faqes së tij në Facebook.

VIDEO:

https://www.facebook.com/116436536415271/posts/729168085142110/

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...