Monday, December 6, 2021
Home Lajme Kastriot Rexhepi rreshtohet me Ameriken e jo me Rusine

Kastriot Rexhepi rreshtohet me Ameriken e jo me Rusine

Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi ka vendos që të mos merr pjesë në seancën e sotme parlamentare në të cilën në rend dite është votimi i mosbesimit të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut. Këtë e ka bërë të ditur në postimin e tij të fundit në faqen e tij në rrjetin social Facebook.

Arsye për këtë sipas tij është se vendi nuk ka nevojë për krizë politike dhe për krizë politike dhe zhytje në ujëra të turbullta me plot të panjohura. Me këtë vendim ai është rreshtuar me vizionin proeuropian të vendit, me Shtetet e Bashkuara të Amerikës e jo me qëndrimet proruse të opozitës maqedonase në vendin tonë

Deputeti Rexhepi poashtu ka theksuar se në muajin Dhjetor, vendi ka gjasa të mëdha të marë datë për fillim e bisedimeve për anëtarësim në BE sipas informatave që Rexhepi ka marrë nga përfaqësues të lartë diplomatik nga SHBA-të dhe vendet e Bashkimit Europian.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...