Monday, November 29, 2021
Home Lajme Mickoski: Do të shohim nëse kemi zëvendësim për “Amdi Bajramin bashkëkohor, Kastriot...

Mickoski: Do të shohim nëse kemi zëvendësim për “Amdi Bajramin bashkëkohor, Kastriot Rexhepin”

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski pas njoftimit të deputetit Kastriot Rexhepi se nuk do të merr pjesë sot në seancën parlamentare për votimin e mosbesimit të Qeverisë ka shprehur revoltën dhe shqetësimin e tij në lidhje me dështimin e misionit të inicuar nga ana e tij, “Të Majtës” antishqiptare dhe antieuropiane dhe bashkëpunëtorëve nga blloku politik shqiptar Besa, Aleanca dhe Alternativa për rrëzimin e Qeverisë.

Ai madje ka ofenduar deputetin Rexhepi duke e quajtur Amdi Bajram bashkëkohor dhe është shprehur se do shohin a mund të gjejnë zëvendësim për të.

Deputeti Rexhepi është shprehur se Republika e Maqedonisë së Veriut në këtë periudhë të rëndësishme kur po pret hapjen e bisedimeve me Bashkimin Europian nuk ka nevojë për krizë politike dhe zhytje në ujëra të turbullta me plot të panjohura.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...