Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Mickoski i VMRO ofendon rëndë deputetin shqiptar

Mickoski i VMRO ofendon rëndë deputetin shqiptar

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski në prononcimin e tij për TV21 ka ofenduar rëndë deputetin shqiptar Kastriot Rexhepi duke e quajtur Amdi Bajram bashkëkohor.

Kjo revoltë e Mickovskit vjen si pasojë e njoftimit të dhënë nga vetë deputeti Rexhepi në rrjetin social Facebook se nuk do të merr pjesë në seancën e sotme parlamentare për të votuar mosbesimin ndaj Qeverisë së vendit.

Qëndrimi i deputetit Kastriot Rexhepi ka prishur planet e Mickovskit, Levicës dhe bashkëpunëtorëve të tyre – koalicionit Aleanca – Alternativa dhe Lëvizjes Besa për rrëzimit e Qeverisë.

 

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...