Monday, December 6, 2021
Home Lajme Pas dështimit për rëzimin e Qeverisë, Nikolloski i VMRO: Po largohemi nga...

Pas dështimit për rëzimin e Qeverisë, Nikolloski i VMRO: Po largohemi nga Kuvendi

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikoloski, në shoqërinë e deputetëve të VMRO-DPMNE-së, njoftoi se po largohen nga Kuvendi, ku sot nuk ka mundur të fillojë seanca për mosbesimin e qeverisë, për shkak të mungesës së një nga nënshkruesit e nismës – Kastriot Rexhepi nga Lëvizja Besa, transmeton TetovaSot.

“Njeriu u zhduk në mënyrë misterioze, u shfaq në video, i zbehtë, pas tij një mur i bardhë. Qeveria duhet të shpjegojë se çfarë ka ndodhur me të, kur të jemi në pushtet do të keni përgjigje për këtë pyetje. Le të lirohet njeriu, të mos e mbajnë të rrëmbyer, ne po largohemi – tha Nikoloski, duke shtuar se VMRO-DPMNE kërkon zgjedhje të shpejta të parakohshme parlamentare për tejkalimin e krizës”, tha Nikolloski.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...