Monday, December 6, 2021
Home Lajme I riu nga Diaspora thotë se nuk viziton më vendlindjen nëse nuk...

I riu nga Diaspora thotë se nuk viziton më vendlindjen nëse nuk fiton ky kandidat

Gjatë ditës së raundit të dytë të zgjedhjeve në Kosovë jo vetëm qytetarët e Kosovës kanë votuar por edhe dikush që ka dashur të kthehet nga Diaspora për këto zgjedhje. I riu me origjinë nga Prizreni por që jeton në Gjermani, Enver Qunaj ka lënë angazhimet dhe biznesit atje dhe disa ditë më herët ka ardhur në vendlindje dhe duket mjaft entuziast teksa ka dhënë votën e tij ku tregon se ka votuar për Hasianin e tij Shaqir Totaj pasi ai do të jetë sipas tij i merituari në krye të Prizrenit.

Por i riu që nuk është i panjohur ka treguar se në rast se ndodh e kundërta pra zgjedhet sërish Mytahyr Haskuka ka deklaruar se nuk do të kthehet më për 4 vite në vendlindje. Enveri duke qenë se jeton në Diasporë shpreson se kandidati Totaj i duhet Prizrenit dhe ai do të mendojë dhe për kosovarët të cilët jetojnë në Diasporë. Ne urojmë që këtij djaloshi të ri ti plotësohet dëshira e tij në mënyrë që gjithmonë të kthehet me dëshirë në vendlindjen e tij.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...