Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Pritet dorëheqja e Zijadin Selës

Pritet dorëheqja e Zijadin Selës

Pas humbjes së sotme të kandidatit të Aleancës për Shqiptarët Bekim Pocesta në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale në qytetin e Dibrës, pritet dorëheqja e kreut të Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela.

Me Gostivarin e fituar me mbështetjen e madhe të VMRO DPMNE-së, me dështimin në pothuajse në të gjitha komunat tjera dhe me rënien e numrit të përgjithshëm të votave në krahasim me zgjedhjet e fundit parlamentare është shtuar revolta e aktivistëve të Aleancës për Shqiptarët që kërkojnë përgjegjësi pas këtij dështimi.

Kreu i Aleancës kishte shpresë se subjekti që ai drejton do të fitonte Dibrën dhe përmes kësaj në njëfarë mënyre të amnistonte veten, madje këtë e pati shprehur edhe kur po fliste rreth dorëheqjes së tij në emisionin 360° në Alsat – M.

“Do të isha i lumtur nëse strukturat e partisë do të kërkonin dorëheqjen time si kryetar partie. Deri më tani nuk e kanë kërkuar. Zgjedhjet janë ende në vazhdim dhe Dibra është këtu”, tha Sela.

Dështimi edhe në Dibër duhet ta bëjë Zijadin Selën të reflektojë dhe të dorëhiqet pas humbjeve të njëpasnjëshme në çdo cikël zgjedhor.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...