Monday, December 6, 2021
Home Lajme Kastriot Rexhepi: Angazhimi i SHBA-ve dhe BE-së për të ardhmen europiane të...

Kastriot Rexhepi: Angazhimi i SHBA-ve dhe BE-së për të ardhmen europiane të vendit, faktor kyç në vendimin tim

Deputeti Kastriot Rexhepi në edicionin e sotëm të emisionit Click Plus ka folur sot për arsyet e mosprezencës së tij në seancën parlamentare për votimin e mosbesimit të Qeverisë.

Angazhimi i shprehur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bashkimit Europian, analizat e rrethanave të krijuara me deklaratat e presidentit francez Macron dhe vizitës së kryeministrit holandez Mark Rutte, si dhe konsultimet me përfaqësues diplomatik për marrjen e datës së bisedimeve me Bashkimin Europian kanë qenë sinjale dhe garanca të qarta për të reflektuar dhe për të mos votuar mosbesimin ndaj Qeverisë,veçanërisht pas bashkëpunimit e papritur me Levicën antieuropiane dhe anti NATO .

Sipas tij vendi nuk ka nevojë të zhytet në krizë të re politike dhe në veçanti pas bashkëpunimit të papritur dhe të befasishëm me Levicën rrezikohej ardhmëria proeuropiane të vendit.

 

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...