Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Kastriot Rexhepi: Jam i sigurtë se më 14 Dhjetor vendi ynë do...

Kastriot Rexhepi: Jam i sigurtë se më 14 Dhjetor vendi ynë do të merr datë për bisedime me BE-në

Deputeti Kastriot Rexhepi në edicionin e sotëm të emisionit Click Plus ka shprehur bindjen e tij personale se vendi do të merr datë për bisedime me BE-në më 14 Dhjetor.

Sipas tij pas përkushtimit dhe përmbushjes së kritereve nga ana e Maqedonisë së Veriut e ka rradhën Bashkimi Europian të kryejë obligimin e saj dhe Republika e Bullgarisë të zhbllokojë medoemos rrugën europiane të vendit.

Sinjalet për këtë janë të fuqishme veçanërisht gjatë kësaj periudhe dhe Rexhepi vlerëson se asesi nuk duhej rrezikuar ky momentum i ri i perspektivës sonë europiane.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...