Monday, November 29, 2021
Home Lajme Bilall Kasami: Për Lëvizjen Besa, Mickoski më i mirë se Zaevi

Bilall Kasami: Për Lëvizjen Besa, Mickoski më i mirë se Zaevi

Në emisionin 200 me gazetarin Nazim Rashidi, i pari i Lëvizjes BESA Bilall Kasami ka treguar arsyet se pse për partinë e tij Mickoski është më i mirë se Zaevi.

“Nga shkaku të cilin e humba besimin nga Zaev që nënkupton se në një qeveri të ardhshme nuk do të jetë BDI.”- u shpreh Kasami

Përgjigja e Kasamit dëshmon faktin se për të më të rëndësishme janë interesat e ngushta partiake dhe arritja e pushtetit pa legjitimitetin e popullit në zgjedhje parlamentare,prandaj kanë parë tek Mickoski shpresën e përmbushjes së një qëllimi të këtillë për rrëzimin e BDI-së që ka legjitimitetin e plotë të popullit.

Ai dhe subjekti i tij për të arritur këtë qëllim aspak demokratik, nuk kanë marrë parasysh as qëndrimet antieuropiane dhe antishqiptare të VMRO-së dhe Levicës duke pranuar të ulen në tavolinën e bisedimeve.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...