Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Kastriot Rexhepi: Alternativa është në bisedime për të hyrë në Qeveri

Kastriot Rexhepi: Alternativa është në bisedime për të hyrë në Qeveri

Më emisionin Click Plus, deputeti Kastriot Rexhepi mes tjerash ka komentuar edhe situatën faktike që ka të bëjë me shumicën parlamentare dhe funksionimin e saj. Ai është shprehur se kjo shumica aktuale do të funksionojë së shpejti pa treguar emrin e deputetit të 61-të që do të bëhet pjesë e saj.

Rexhepi poashtu ka deklaruar edhe se Alternativa është në bisedime për të hyrë në Qeveri.

“Është shumë publike që Alternativa është në bisedime për koalicionim dhe atë jo tani por edhe më parë dhe unë e kam paralajmëruar në studion e juaj se për shkak të korrektësisë politike, marrëveshja në mes të Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës ishte për zgjedhjet parlamentare dhe lokale deri më 31 Tetor.” – është shprehur mes tjerash deputeti Rexhepi.

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...