Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Kastriot Rexhepi: Ëndrra evropiane bëhet realitet

Kastriot Rexhepi: Ëndrra evropiane bëhet realitet

Deputeti Kastriot Rexhepi përmes një postimi në faqen e tij në rrjetin social Facebook ka theksuar se të qarta janë porositë dhe konkluzionet e metropoleve evropiane se dalëngadalë ëndrra evropiane e të gjithë qytetarëve të Maqedonisë së Veriut po bëhet realitet.

Mes tjerash deputeti Rexhepi ka apeluar për konstruktivitet dhe angazhim të përgjithshëm për integrimin e vendit në Bashkimin Evropian.

“Familja evropiane është ëndrra që të gjithë e dëshirojmë. Por, ajo ëndërr mund të bëhet realitet.
Ky është konkluzioni pas porosive pozitive nga metropolat evropiane për përparimin, kjo është porosia që sot e solli ministri për çështje evropiane dhe ndërkombëtare z. Michael Linhart. Të përpiqemi të gjithë së bashku ta realizojmë ëndrrën, për një të tashme më të mirë dhe për një ardhmëri më të mirë.” – ka shkruar Rexhepi në faqen e tij në Facebook.

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...