Tuesday, November 30, 2021
Home Showbizz Zana dhe Mejreme sjellin super bashkëpunimin

Zana dhe Mejreme sjellin super bashkëpunimin

Kjo është koha e bashkëpunimeve e që edhe këtë fundvit vijnë të shumta. Por diferencën e bën risia dhe përshtatja siç shihet edhe në këngën ” Dy të mira në një mëhallë” ardhur nga këngëtaret e njohura Zana Paloja dhe Mejreme Kurti. Mësojmë se teksti është shkruar nga Rifat Maxhuni me orkestrim nga Arben Bytyqi. Ky bashkëpunim mes dy artistëve njëra nga Kosova, Zana dhe tjetra nga Shqipëria, Mejreme por e martuar tash e 25 vjet në Tetovë, po rezulton mjaft interesant dhe i pëlqyer. Ndërsa Zana ka vendosur të prezantohet vetëm me këtë bashkëpunim për fundvit ndërsa të dyja këngëtaret janë të kërkuara në gëzimet familjare kudo.

RELATED ARTICLES

Fatos Ahmati: E veçanta e produksionit tim të fundit; Ja si u prit “Vlla e motër”…!

Një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare, Fatos Ahmati vjen në një rrëfim për produksionin e fundit, dashurinë dhe pasionin e madh...

Feride Dushaj:”Ah moj nanë”, kënga për njeriun e shtrenjtë

Feride Dushaj  është këngëtarja që dashuron muzikën e Veriut, por që këndon edhe rryma të tjera. Ky është pohimi i saj, por edhe një...

Një super baladë ka ardhur nga Durim Halimi

" Lutem" quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga këngëtari Durim Halimi . Për tekstin është kujdesur vetë Durimi, e muzika krijuar nga...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...